Альянс наукових організацій: солідарність з партнерами в Україні – наслідки для науки

оголошення

25. Februar 2022

 Allianz der Wissenschaftsorganisationen: Solidarität mit Partnern in der Ukraine – Konsequenzen für die Wissenschaft

Альянс німецьких наукових організацій рішуче підтримує послідовні дії Федерального уряду проти військового нападу Росії на Україну, що порушує міжнародне право.

Aльянс розглядає російське вторгнення як атаку на елементарні цінності свободи, демократії та самовизначення, на яких базуються академічна свобода та можливості для академічної співпраці.

Організації, об’єднані в альянс, тривалий час підтримують різноманітну та плідну наукову співпрацю зі своїми партнерами в Україні. Ви маєте нашу повну солідарність у цей момент!

У цьому дусі ми сповнені рішучості продовжувати наші контакти та інтенсивну співпрацю з нашими українськими партнерами на всіх рівнях, під час обміну студентами, а також у просуванні двосторонніх дослідницьких проектів,  у розвитку та використанні наукової інфраструктури. Ми запропонуємо підтримку в рамках комплексних програм допомоги студентам і науковцям, які змушені залишити свою країну внаслідок російської агресії.

У цій кризовій ситуації Альянс наукових організацій обговорюватиме подальші кроки в тісних консультаціях один з одним, з федеральним урядом та іншими особами, які приймають політичні рішення. Рішення повинні прийматися окремими організаціями або установами-членами. Проте на даний момент вже рекомендовано негайно заморозити наукову співпрацю з державними установами та комерційними підприємствами в Росії до подальшого повідомлення, щоб німецькі дослідницькі фонди більше не приносили користь Росії та не проводилися спільні наукові та науково-політичні заходи. Наразі не слід розпочинати нові проєкти співпраці.

Aльянс усвідомлює наслідки цих заходів і водночас глибоко шкодує про них для науки. Багато дослідницьких проєктів розраховані на роки і на них серйозно впливає поточна воєнна ситуація. Ми живемо у багатовимірному світі, і лише за допомогою тісної міжнародної наукової співпраці можна подолати кризи, з якими стикається людство, такі як зміна клімату, зникнення видів чи інфекційні хвороби. Тому ми також висловлюємо солідарність з нашими давніми російськими партнерами по співпраці, науковцями, які вражені вторгненням Росії в Україну.

Альянс наукових організацій — це асоціація найважливіших наукових організацій Німеччини. Вона регулярно коментує важливі питання наукової політики. Німецький дослідницький фонд є членом альянсу і взяв на себе провідну роль у 2022 році. Інші члени: Фонд Олександра фон Гумбольдта, Німецька служба академічних обмінів, Товариство Фраунгофера, Асоціація Гельмгольца, Німецька конференція ректорів, Асоціація Лейбніца, Товариство Макса Планка, Національна академія наук Леопольдіна та Наукова рада.