ВІДДІЛ ТРАНСФЕРУ ТЕХНОЛОГІЙ, ІНОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Зав. відділом: МАКМАК Іван Михайлович
кандидат фізико-математичних наук
(062) 342-76-99

Відділ ТТІДІВ Донецького фізико-технічного інституту створено в січні 2010 року у відповідності статті 7 Закону України «Про державне регулювання діяльності в питаннях трансферу технологій», постанови Кабінету Міністрів  України від 01.08.2007 року № 995 «Деяких питань реалізації  Закону України «Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій», Постанови Президії НАН України від 16.01.07р. № 15.

 

ОСНОВНІ НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ

Проведення і організація досліджень направлених на виявлення об’єктів права інтелектуальної власності, що створюються в результаті наукової і науково-технічної діяльності інституту, проведення патентних досліджень, досліджень на патентну чистоту, забезпечення охорони прав на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, раціоналізаторські пропозиції, торгові марки, наукові відкриття.

Проведення і організація маркетингових, патентно-коньюктурних досліджень.

Організація заходів щодо використання результатів наукової і науково-технічної діяльності, об’єктів права інтелектуальної власності наукоємкої продукції інституту, підтримка ліцензійної діяльності інституту, трансферу технологій.

 

СТРУКТУРА  ВІДДІЛУ

 

Завідувач відділом, старший науковий співробітник, 3 ведучих інженера-патентознавства і один провідний економіст.

                              

ОСНОВНІ  ДОСЯГНЕННЯ  

 

З моменту створення і до теперішнього часу співробітниками тільки Інституту з виконуваної тематики досліджень і розробок було оформлено більш ніж 800 заявок на винаходи, з яких 475  захищені авторськими свідоцтвами СРСР і патентами Україні і Росії. Особливо продуктивно захищалися розробки Інституту у області гідроекструзії і гідростатичної обробки матеріалів, отримання твердосплавних і керамічних матеріалів, порошкової металургії, гірської справи. Напріклад, блок із понад 15 винаходів відноситься до способів і пристроїв для отримання високоточного тонкого дроту різного призначення, а також до так званого пакетного способу гідростатичного пресування мікродроту, які знаходять застосування в промисловості. По вказаному напряму зберігаються ноу-хау.

Науковий склад відділу

Зав.відділом,    МАКМАК Іван Михайлович
кандидат фізико-математичних наук    (062) 342-76-99